Atrakcje regionu

Krynica Morska to nie tylko piękna piaszczysta plaża, latarnia morska oraz morze. Mierzeja Wiślana obfituje w magiczne miejsca zarówno historyczne jak i przyrodnicze...

 

"Skarpa" - ok. 9 km za Krynicą Morską w stronę Piasków (2 km przed Piaskami) po stronie Zalewu Wiślanego znajduje się przepiękny punkt widokowy na zalew oraz Wysoczyznę Elbląską. Miejsce to mieszkańcy Piasków zwyczajowo nazywają "Skarpą". Miejsce to jest niezwykłe, ponieważ można tu zaobserwować niszczycielskie siły Zalewu.


Wielbłądzi Garb - najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej (48,5 m.n.p.m), z którego rozpościera się piękny widok na morze, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską.


Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej- Został on utworzony w 1957 roku na powierzchni 10,8 ha. Jest to rezerwat ornitologiczny powołany w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siwej. W rezerwacie rosną sosny w wieku 100-120 lat.


Rezerwat "Mewia Łacha" - Utworzony w 1991 w Mikoszewie (gmina Stegna) na powierzchni 131,5 ha, w celu ochrony kolonii lęgowych rybitwy zwyczajnej, białoczelnej, czubatej i popielatej. Występują tu także: czapla siwa, bocian czarny, żuraw, mewy, kolonie ptaków siewkowych i blaszkodziobych.


Kościół w Stegnie - Kościół z prezbiterium ceglanym i nawą konstrukcji szachulcowej, zbudowany w latach 1681-83, restaurowany w latach 1934-35; salowy, z wieżą frontową.

Krynica Morska oprócz walorów wypoczynkowych może pochwalić się dobrą lokalizacją: z Krynicy Morskiej można popłynąć statkiem do Fromborka, natomiast samochodem czy autobusem można dojechać do Gdańska, Elbląga czy Malborka i podziwiać średniowieczne zabytki.

 

Zapraszamy do żeglowania na jednym z najpiękniejszych akwenów Polski jachtami: Rumba, Laguna730, Phobos24, Antila26 i Antila2. Szczegóły oferty na stronie internetowej:
www.godenia.pl lub pod nr: +48 502 646 574.